Nejčastější dotazy … a odpovědi na ně

 

Jsou únikové hry vhodné pro děti?

Vhodnost pro děti se liší únikovka od únikovky. Obecně platí, že účast dětí nezakazujeme, ale v některých našich hrách ji rozhodně nedoporučujeme.
Všechny naše hry obsahují i malé součástky, takže z bezpečnostních důvodů není vhodná účast předškolních dětí.

Níže můžete najít seznam seřazený od nejvhodnějších her pro děti.

ZTRACENÉ MĚSTO A ILUMINÁTI
Tyto únikové hry jsou vhodné pro děti, které již umí dobře číst. Úkoly nejsou příliš složité a budou je bavit.

TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE
Obtížnost TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE je vyšší než v případě ZTRACENÉHO MĚSTA nebo ILUMINÁTŮ.
Ale šikovné děti, které umí dobře číst, si TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE můžou užít.

KONEC SVĚT(L)A
KONEC SVĚT(L)A se odehrává v temné atmosféře doplněné strašidelnými efekty i hudbou.
Pokud je Vašemu dítěti přes 12 let a má pro strach uděláno, hru si může užít. V opačném případě to pro něj může být velmi nepříjemný zážitek.

ZKÁZA ČERNOBYLU
Ve hře ZKÁZA ČERNOBYLU prožijete příběh jaderné havárie ve velmi vypjaté atmosféře, kde smrt čeká na každém kroku.
Tuto hru nedoporučujeme pro děti do 15 let, pokud si nejste jisti, že tuto realisticky tragickou atmosféru zvládnou.

Může nás na jednu hru přijít více, než je doporučeno?

Při překročení maximálního doporučeného počtu hráčů nemůžeme garantovat ideální zážitek – hráči navíc nemají svůj prostor a řešení úkolů není tak efektivní. Nicméně pokud přesto chcete přijít v příliš velkém týmu, tak to necháváme na Vašem rozhodnutí a do hry Váš tým pustíme. Doporučujeme se ale raději rozdělit do více různých her – všechny naše hry jsou na jednom místě a je možné jich po domluvě hrát více naráz – kdyžtak mrkněte na naši stránku o větších akcích zde.

Můžeme přijít na více her zároveň?

S pořádáním hromadných akcí máme bohaté zkušenosti – v případě zájmu mrkněte pro více info na tuto naši stránku.

Jak se na hru nejlépe dopravit?

Najdete nás na Hybešově 271/29 v Brně – nejlépe k nám dorazíte z centra pěšky (10 minut chůze z Hlavního nádraží) nebo hromadnou dopravou – linky šalin 1, 2 – zastávka Hybešova. Autem se můžete pokusit zaparkovat poblíž v některé z ulic na zóně B (první hodina zdarma, pak 30Kč/hod). Z naší zkušenosti je ale větší jistotou zaparkovat v parkovacím domě PINKI PARK necelých 5 minut pěšky od naší provozovny (aktuální kapacitu a cenu můžete zjistit zde) anebo na podobně vzdáleném parkovišti u sv. Anny (více info najdete zde).

 

Pěšky     Tram     Auto

Můžu si přijít zahrát, i když jsem těhotná?

Vhodnost pro těhotné se liší hra od hry. Obecně platí, že účast těhotných nezakazujeme, ale v některých našich hrách může být pro nadcházející maminku nebezpečná. Pro všechny naše hry kromě ILUMINÁTŮ navíc platí, že je nutné vyjít 3 patra historické budovy po schodech.

Níže najdete seznam seřazený od nejvhodnějších her.

ILUMINÁTI
Naše nejklidnější hra, kterou je možné řešit postupně bez časového presu. Navíc ji v kufru doručíme kdekoliv po Brně a okolí.
Hru považujeme za zcela vhodnou pro těhotné.

TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE
Z našich her v místnostech považujeme TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE za nejvhodnější pro těhotné.
Atmosféra hry plyne klidně a je možné se i v případě potřeby pohodlně posadit.

ZTRACENÉ MĚSTO
ZTRACENÉ MĚSTO je za nás po většinu hry vhodné pro těhotné, ale obsahuje jeden lekavý moment. Pokud se mu chcete vyhnout, požádejte prosím přede hrou našeho gamemastera/naši gamemasterku, aby ho ze hry odstranili.

KONEC SVĚT(L)A
KONEC SVĚT(L)A se odehrává v temné atmosféře doplněné strašidelnými efekty i hudbou.
Vzhledem k “lekačkám” považujeme hru za nevhodnou pro těhotné. “Lekačky” v této hře bohužel nelze odstranit.

ZKÁZA ČERNOBYLU
Ve hře ZKÁZA ČERNOBYLU prožijete příběh jaderné havárie ve velmi vypjaté atmosféře, kde smrt čeká na každém kroku.
Tuto hru vůbec nedoporučujeme pro těhotné vzhledem k silně stresující atmosféře. Navíc pro plný zážitek ze ZKÁZY ČERNOBYLU je potřeba mít možnost se ve hře rychle pohybovat.

Jak obtížné jednotlivé hry jsou?

Každá z našich her je něčím specifická a tím může být pro některé hráče jednodušší a pro některé těžší. Průměrně je obtížnost střední, ale níže si můžete přečíst více informací o konkrétní náročnosti našich her:

ZTRACENÉ MĚSTO
ZTRACENÉ MĚSTO je naše nejjednodušší hra, obtížnost kvalifikujeme jako lehkou až střední. I přes to však na hráče čeká řada hádanek, hlavolamů a úkolů, takže i ZTRACENÉ MĚSTO většinu týmů potrápí.

TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE
Hádanky v TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE nejsou těžší než ve ZTRACENÉM MĚSTĚ, ale je jich mnohem víc – výhodou je, že se často dá řešit více úkolů zároveň. Abyste tuto hru zvládli v limitu, určitě se bude hodit sehraný tým.

KONEC SVĚT(L)A
V KONCI SVĚT(L)A se vypravíte do temného chrámu – hru bude stěžovat strašidelná atmosféra a symbolické zadání úkolů. Samotné úkoly jsou však středně náročné, takže pokud máte pro strach uděláno, jistě to zvládnete!

ZKÁZA ČERNOBYLU
Jednotlivé úkoly ve ZKÁZE ČERNOBYLU nejsou těžší než v ostatních hrách, ale obtížnost se liší tím, že pro každý jednotlivý úkol platí striktní časový limit – tato hra proto bude lehčí pro ty, kdo zvládnou pracovat pod tlakem, a těžší pro ty, kteří raději bez jakéhokoliv časového nátlaku postupně luští jednotlivé úkoly. Navíc se do toho hráči musí potýkat s nebezpečím radiace, které řešení úkolů ještě více komplikuje.

Jste bezbariérově přístupní?

Omlouváme se, ale naše hry se nacházejí ve 3. patře historické budovy, která bohužel nedisponuje výtahem ani jiným bezbariérovým přístupem. Z toho důvodu jsme naše hry ani neoptimalizovali pro bezbariérový přístup – ale přesto platí, že fyzicky nejnáročnější je právě výstup po schodech do 3. patra.
Pro pohybově hendikepované můžeme nabídnout hru ILUMINÁTI, kterou rádi předáme v kufru kdekoliv po Brně a okolí.

Jsou únikové hry vhodné pro epileptiky či po operaci zraku?

V každé z našich her se velmi specifickým způsobem pracuje se světlem a tak se i vzhledem k riziku epileptického záchvatu zásadně liší:

ILUMINÁTI
V ILUMINÁTECH se přímo nevyskytují žádné světelné efekty.

TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE
V TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE se nevyskytují žádné blikající efekty kromě umělých elektrických “svíček”, které věrně imitují hoření plamene.

ZTRACENÉ MĚSTO
Kromě umělých elektrických “svíček” je ve ZTRACENÉM MĚSTĚ část prostor během části hry osvělena zářivkami. Jedná se o jedinou naši hru, ve které se pro část osvětlení využívají právě zářivky.

ZKÁZA ČERNOBYLU
Ve ZKÁZE ČERNOBYLU občas dochází k vypínání a zapínání osvětlení, ale hráči většinou mohou během hry rozhodnout, jak často k tomu dojde. Ve velíně se také nachází diagnostický přístroj, na kterém mohou blikat různá varování – ale jedná se pouze o malé diody.

KONEC SVĚT(L)A
KONEC SVĚT(L)A se odehrává v temné atmosféře, do které vstupují prudké blikající světelné efekty – proto tuto hru rozhodně nedoporučujeme pro epileptiky ani lidem se zvýšenou citlivostí zraku (např. čerstvě po operaci očí).

Jinak ve všech našich hrách jsou oblasti se sníženou viditelností – byť jsou k dispozici svítilny, elektrické “svíčky” či lampy, tak pokud např. po operaci máte sníženou viditelnost za šera, může být složitější některé úkoly vyřešit.

Co když mám poruchu barvocitu?

Hry u nás si i s poruchou barvocitu (barvoslepostí) jistě užijete, ale v každé z nich je bohužel alespoň jeden úkol, při kterém je důležité od sebe rozeznat barvy – z toho důvodu rozhodně doporučujeme v týmu mít alespoň jednoho hráče, který v případě potřeby barvy správně určí.

Je možné prodloužit platnost dárkového poukazu?

V případě zájmu o prodloužení platnosti nám prosím napište kód poukazu na náš e-mail nestescape@gmail.com a my se v rámci možností pokusíme jeho platnost prodloužit 😊

Jak to je s vystavením faktury?

Fakturu za Vaše hry rádi vystavíme – požádejte nás o ni prosím na našem mailovém kontaktu nestescape@gmail.com. Nejsme plátci DPH, naše IČO je 07418841.

Fakturu není nutné řešit, pokud Vám bude stačit platební doklad, který Vám naše obsluha v takovém případě vystaví po hře.

Co si mám vzít na sebe?

U všech našich her je riziko, že se zašpiníte, pokud si na to vyloženě nebudete dávat pozor. Pouze v TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE je toto riziko minimální.
V místnostech bývá přibližně pokojová teplota, ale doporučujeme vzít vrstvu navíc, abyste např. během řešení dlouhého úkolu neprochladli.
Zbylé oblečení a svoje osobní předměty si můžete zamknout ve skříňkách na naší recepci.

Přejít nahoru