Jsou únikové hry vhodné pro epileptiky či po operaci zraku?

V každé z našich her se velmi specifickým způsobem pracuje se světlem a tak se i vzhledem k riziku epileptického záchvatu zásadně liší:

ILUMINÁTI
V ILUMINÁTECH se přímo nevyskytují žádné světelné efekty.

TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE
V TAJEMSTVÍ PAŘÍŽE se nevyskytují žádné blikající efekty kromě umělých elektrických “svíček”, které věrně imitují hoření plamene.

ZTRACENÉ MĚSTO
Kromě umělých elektrických “svíček” je ve ZTRACENÉM MĚSTĚ část prostor během části hry osvělena zářivkami. Jedná se o jedinou naši hru, ve které se pro část osvětlení využívají právě zářivky.

ZKÁZA ČERNOBYLU
Ve ZKÁZE ČERNOBYLU občas dochází k vypínání a zapínání osvětlení, ale hráči většinou mohou během hry rozhodnout, jak často k tomu dojde. Ve velíně se také nachází diagnostický přístroj, na kterém mohou blikat různá varování – ale jedná se pouze o malé diody.

KONEC SVĚT(L)A
KONEC SVĚT(L)A se odehrává v temné atmosféře, do které vstupují prudké blikající světelné efekty – proto tuto hru rozhodně nedoporučujeme pro epileptiky ani lidem se zvýšenou citlivostí zraku (např. čerstvě po operaci očí).

Jinak ve všech našich hrách jsou oblasti se sníženou viditelností – byť jsou k dispozici svítilny, elektrické “svíčky” či lampy, tak pokud např. po operaci máte sníženou viditelnost za šera, může být složitější některé úkoly vyřešit.

Přejít nahoru